Jsme tu, aby Vám chutnalo!
Dejte přednost čerstvě upečenému pečivu před rozmraženým.
Na prodejnách BENEA můžete až do 8. 12. objednávat vánoční máslové cukroví.
Přihlásit

Historie

Historie vzniku pekárny BENEA s.r.o. sahá na počátek šedesátých let minulého století. Dnem 1.6.1960 vznikl v budově výkupního podniku ve Vlašimi závod 01 Benešov, který byl součástí Středočeských mlýnů a pekáren se sídlem v Kladně. V této době převzal závod 01 Benešov k řízení 14 mlýnů, 21 pekáren, 4 elektrárny a 7 cukráren. Sortiment výroby byl zcela jednoduchý: tři druhy chleba, rohlíky, housky, veky, vánočky, makovky, bábovky, koláče, loupáky a perník.

V roce 1963 byly delimitovány všechny mlýny, takže závod zajišťoval pouze pekařskou a cukrářskou výrobu. Kvůli nedostatku finančních prostředků neprobíhala žádná modernizace, poklesla výroba a malé provozovny se začaly zavírat.

K zásadním změnám došlo v roce 1968, kdy byla zahájena výstavba pekárensko-cukrárenského kombinátu v Benešově ( dnešní BENEA s.r.o. ). Patnáctého srpna 1973 byl zahájen zkušební provoz nové průmyslové pekárny a ke konci roku i provoz cukrárny. V provozu pekárny byly instalovány čtyři samostatné výrobní linky na chléb, housky, rohlíky a jemné pečivo. Jednalo se o jeden z nejmodernějších pekárenských provozů v republice. Po otevření kombinátu tvořilo závod už jen pět pekáren a čtyři cukrárny. Do kombinátu přišla většina kvalifikovaných pracovníků z ostatních pekáren. Někteří z nich zde pracují dodnes. V osmdesátých letech byla dokončena výstavba kanceláří nad vrátnicí, skladu MTZ, modernizovalo se zařízení pekárny i cukrárny. Na parkovišti byl nainstalován prodejní stánek.

Od roku 1990 dochází k postupnému poklesu výroby a odbytu. Důvodem je vznik malých pekáren. V rámci privatizace a na základě restituce začaly samostatně fungovat provozovny ve Vlašimi, Všechlapech, Divišově a Sedlci.

Dnem 1.3.1994 vznikla privatizací ze závodu Benešov společnost Benea s.r.o.. Pekárna byla již v té době plynofikována, došlo k další modernizaci technologického zařízení v pekárně, která se dotkla všech tří výrobních linek, postupné výměny vozového parku a na místě prodejního stánku byla postavena moderní prodejna. Výroba a odbyt začaly postupně narůstat a drží se na solidní úrovni. V současné době má společnost celkem devatenáct vlastních prodejen. Společnost má tři majitele, a to dvě právnické osoby a jednu fyzickou osobu.

Společnost je držitelem certifikátu IFS /systém hygienické a zdravotní nezávadnosti potravin/.

Společnost je členem Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v České republice a družstva ČEMPEK.

Jsme tu, aby Vám chutnalo.

Návštěvnost stránek

060762

Napište nám